Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Chcete pracovať v televízii? Markíza otvára dvojročný kurz pre všetkých televíznych nadšencov

Naučia sa viesť projekty, vyvíjať námety, písať scenáre, strihať, produkovať a režírovať natáčanie.

04.06.2023 06:00
CME Content Academy Foto:
Ilustračné foto.
debata

Unikátny študijný program CME Content Academy vstupuje do ďalšieho ročníka. Jeho cieľom je pripraviť účastníkov na prácu pre televíziu, po dokončení kurzu majú totiž záruku dlhodobej spolupráce na programoch pre televízie Markíza a Nova.

televízor, televízia, ovládač, Čítajte rozhovor Komerčné televízie nič nepochopili. Nemožno všetko merať peniazmi, hovorí český veľvyslanec o vypínaní českých TV na Slovensku

Obidve televízie spolu s Televíznym inštitútom priniesli dvojročný štipendijný program CME Content Academy v minulom roku. Po úspešnom prvom roku existencie pokračuje projekt ďalším ročníkom. Záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do 19. júna 2023 do ďalšieho kurzu, ktorý sa začne v októbri tohto roka.

„CME Content Academy je unikátny projekt, ktorý dáva každému s vášňou pre svet televízie jedinečnú šancu uplatniť svoje nadanie. Účastníci majú možnosť načerpať neoceniteľné teoretické i praktické vedomosti, ktoré si následne aj hneď vyskúšajú v praxi na stáži v TV Markíza alebo TV Nova. Teším sa na ďalšie kolo výberového procesu a som zvedavý, aké nové talenty objavíme,“ hovorí Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza a člen odbornej komisie akadémie.

ranč, pocisková, Čítajte aj Jojka chystá seriálovú revolúciu: Predstavila chystané novinky, ktoré neuvidíte v roku 2023

CME Content Academy je dvojročný intenzívny kurz, ktorý prebieha primárne v českom jazyku a je rozdelený do ôsmich blokov. Účastníci sa naučia viesť projekty, vyvíjať námety, písať scenáre, strihať, produkovať a režírovať natáčanie. Súčasťou kurzu je aj televízny marketing, dátová analytika a udržateľné natáčanie, známe ako „greenfilming“. Tohtoročný kurz sa začína v októbri a koná sa v Brne pod záštitou Televízneho inštitútu.

Foto: CME Content Academy
CME Content Academy

Medzi lektormi sú oceňovaní odborníci zo sveta televízie a filmu zo Slovenska, Česka i zo zahraničia, napríklad generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele, šéfproducentka hranej tvorby TV Markíza Alexandra Dubovská, šéfka vývoja hranej tvorby TV Markíza Evita Twardzik, riaditeľ Centra marketingu TV Markíza Michal Borec, vedúca oddelenia reality a zábavných formátov v rámci Centra výroby TV Markíza Lucia Perojuc či producentka z rovnakého oddelenia Kseniia Chorna.

barbie, Čítajte aj Tak toto bude naozaj bizarný príbeh! Pozrite sa, o čom bude film Barbie

Ďalej sú to držiteľ Emmy, producent a predseda Asociácie producentov v audiovízii Vratislav Šlajer, významný producent a šéf vývoja TV Nova a Voyo Michal Reitler, oceňovaná dokumentaristka Erika Hníková, režisér Jan Prušinovský a mnohí ďalší.

Po úspešnom dokončení kurzu absolventi automaticky prechádzajú na platené pozície kreatívnych tvorcov nových projektov v TV Markíza alebo TV Nova. Viac informácií o celom projekte nájdete na stránke CME Content Academy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza