Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Zmena na čele slovenského Lidla: Bude mať prvýkrát generálnu riaditeľku

Od marca prevezme vedenie Lidl Slovenská republika Zita Szlavikovics, doterajší riaditeľ Adam Miszczyszyn bude od apríla viesť Lidl v Česku.

24.02.2023 15:30
Zita Szlavikovics Foto:
Zita Szlavikovics, nová generálna riaditeľka Lidl Slovenská republika.
debata
Action Čítajte aj Lacný obchodný reťazec otvorí už druhú predajňu na Slovensku. Len týždeň po otvorení prvej

Novou generálnou riaditeľkou Lidl Slovenská republika sa od marca 2023 stane Zita Szlavikovics. Súčasný riaditeľ Adam Miszczyszyn bude od apríla viesť Lidl v Českej republike. Na čele slovenského Lidla bol od mája 2022, kedy po šiestich rokov vymenil Matúša Gálu, ktorý sa presunul do Lidl Belgicko a Luxembursko.

zuzana martináková, ta3, Čítajte rozhovor Čelíme nenávistným atakom. Dali nám 168 hodín na vyhodenie moderátorov, hovorí šéfka spravodajstva ta3

„Veľmi si vážim túto kariérnu výzvu, ktorou pre mňa post generálnej riaditeľky Lidl Slovenská republika je. Teším sa na spoznávanie jednotlivých tímov, kolegýň a kolegov, a našu spoluprácu. Verím, že Lidl Slovenská republika bude jednoznačnou prvou voľbou pre milióny zákazníkov, ktorým chceme aj naďalej ponúkať kvalitné a udržateľné výrobky za super Lidl ceny. Máme na to všetky predpoklady,“ uviedla Zita Szlavikovics, ktorá v Lidli pôsobí viac ako 15 rokov. Okrem rodného Maďarska pracovala v Lidli aj v Rumunsku či Dánsku, v oboch krajinách ako konateľka zodpovedná za predaj a zároveň bola spoluzodpovedná za ich vedenie.

„Spolu so skvelým tímom Lidl Slovenská republika sa nám toho podarilo mnoho – otvorili sme šesť nových predajní, vytvorili stovky nových pracovných miest a spoločne prispeli k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom pre život. Aj v náročných časoch sme potvrdili, že Lidl je firmou, na ktorú sa môžu spoľahnúť zákazníci, dodávatelia a, samozrejme, zamestnankyne a zamestnanci. Som presvedčený, že Zita je správna voľba a zároveň potvrdenie, že Lidl na Slovensku o diverzite nielen hovorí, ale ju aj naozaj žije. Ďakujem za skvelých desať mesiacov a prajem slovenskému Lidlu veľa úspechov aj v budúcnosti,“ povedal Adam Miszczyszyn.

zamestnanec Čítajte aj Ako ovplyvnila náš pracovný trh vojna na Ukrajine? Odborníci zhodnotili uplynulý rok

Lidl pôsobí na Slovensku od roku 2004. Aktuálne prevádzkuje 161 kamenných predajní, dva outlety a eshop so spotrebným tovarom. V predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 6500 ľudí. V oblasti sortimentu sa Lidl sústredí predovšetkým na privátne značky, ktorých podiel predstavuje až 80%.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lidl #personálne zmeny