Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

SITA rebranduje: Spravodajský portál Webnoviny sa mení na SITA Webnoviny

Cieľom zmeny je predovšetkým zjednodušenie komunikácie.

10.02.2023 15:00
SITA.SK Foto:
debata
streamovacie služby Čítajte aj Prieskum: Koľko Slovákov sleduje Netflix, HBO Max či Voyo? A koľko hodín týždenne?

SITA Webnoviny na doméne sita.sk sa stali hlavným spravodajským portálom SITA (Slovenskej tlačovej agentúry). Agentúra týmto krokom pokračuje v združovaní produktov pod spoločnú značku, ktoré spustila rebrandingom portálov zameraných na energetiku, klímu, financie, dopravu, reality, zdravotníctvo, priemysel, potravinárstvo a technológie.

Prečo sa názov mení?

„SITA má víziu vystupovať na trhu ako médium, ktoré sa venuje relevantnému obsahu, odborným témam, analýzam a komentárom k aktuálnym spoločenským témam. Z dôvodu nového strategického smerovania je nutný rebranding. Jednou z motivácií pri rozhodovaní bolo aj nejednoznačné vnímanie širokého portfólia agentúry SITA. Názov SITA má historicky lepšiu poznateľnosť na trhu a je lepšie zapamätateľný,“ približuje dôvody zmeny výkonný riaditeľ SITA Branislav Kmeť.

notebook Čítajte aj Návštevnosť webov: Zoznam preskočil Sme, rástli portály pre mladých

Čo sa zmení pre klientov a čitateľov?

Cieľom zmeny je predovšetkým zjednodušenie komunikácie smerom ku čitateľom aj klientom. Prehliadanie spravodajstva na sita.sk a na jednotlivých odborných weboch sa stane konzistentnejšie. Zmena prinesie aj publikovanie PR článkov, natívnych článkov na portáli s lepšie identifikovateľným a overeným brandom, lepšou nadväznosťou hlavného portálu a odvetvových portálov.

Korporátna stránka SITA a prístup k B2B službám agentúry sa presunuli na subdoménu biz.sita.sk. Do agentúrneho spravodajstva SITA sa klienti naďalej prihlásia v štandardnom rozsahu zo stránky biz.sita.sk, alebo priamo cez doménu in.sita.sk.

Foto: SITA.SK
SITA.SK

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rebranding