Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Televízny regulátor má nového riaditeľa. Dlhoročný šéf abdikoval kvôli nezhodám s členmi rady

Novým riaditeľom Rady pre mediálne služby sa stal Martin Dorociak.

30.11.2022 06:00
Martin Dorociak Foto:
Rada pre mediálne služby má nového riaditeľa. Od 28. novembra sa ním stal Martin Dorociak.
debata

Rada pre mediálne služby si na svojom mimoriadnom zasadnutí jednohlasne zvolila za nového riaditeľa Martina Dorociaka. Doterajší vedúci regulačného odboru Kancelárie Rady a dlhoročný zástupca riaditeľa do novej funkcie nastupuje od 28. novembra 2022.

Doterajší dlhoročný riaditeľ Ľuboš Kukliš požiadal k 10. novembru o uvoľnenie z funkcie. Ako dôvod uviedol názorovú odlišnosť s predsedníčkou regulačnej rady Martou Danielovou i niektorými členmi. „Vzhľadom na odlišné názory, týkajúce sa ďalšieho fungovania rady, som vyhodnotil ako najvhodnejší krok vzdanie sa funkcie,“ uviedol Kukliš, ktorý bol na svojej pozícii 16 rokov.

trojka, Čítajte aj RTVS šetrí a Trojku definitívne vypína. Markíza a Jojka napriek inflácii expandujú

„Ako kľúčové pri nástupe do funkcie riaditeľa regulátora vnímam, že všetci deviati členovia Rady vyjadrili plnú dôveru Kancelárii Rady, podporujú jej doterajší prístup k plneniu zákonných kompetencií a vyzdvihujú potrebu zachovania kontinuity všetkých aktivít súvisiacich s napĺňaním poslania regulátora ako takého. V období zásadného transformačného procesu mediálnej regulácie, navyše v čase zložitej celospoločenskej situácie, je táto zhoda členov Rady a vedenia Kancelárie nevyhnutná pre efektívny výkon právomoci inštitúcie,“ uviedol novozvolený riaditeľ Martin Dorociak.

„Martina Dorociaka považujem nielen za špičkového odborníka na problematiku mediálneho práva, ale za dlhé roky našej vzájomnej spolupráce ho vnímam aj ako vynikajúceho vedúceho pracovníka a schopného manažéra. Som presvedčená, že naša spolupráca bude veľmi efektívna a v prospech všetkých subjektov, ktorých sa činnosť Rady pre mediálne služby týka,“ okomentovala výsledok voľby predsedníčka Rady pre mediálne služby Marta Danielová.

Dráčik Čítajte aj Dráčik sa dostal do hľadáčika polície. Vyšetruje ho za konšpiračné články na webe

Martin Dorociak nastúpil do Rady pre vysielanie a retransmisiu (teraz Rada pre mediálne služby) v roku 2004 ako referent právneho a licenčného odboru Kancelárie Rady. V rokoch 2007 až 2011 bol interným právnikom Slovenskej televízie (RTVS). Do Rady nastúpil opätovne v roku 2011 a od roku 2013 zastával funkciu vedúceho právneho odboru a zároveň pozíciu zástupcu riaditeľa Kancelárie Rady. Je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rada pre mediálne služby