Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Dovolenkujete cez Airbnb? Tieto novinky vám pomôžu nájsť vysnívané ubytovanie

Portál Airbnb predstavuje najväčšie zmeny za posledných desať rokov.

17.07.2022 06:00
Airbnb Foto:
Airbnb ponúka stovky tisíc miest po celom svete.
debata

Portál Airbnb prináša viaceré vylepšenia. Kým predtým sme sa pri dovolenke rozhodovali podľa destinácie, teraz si môžeme vyberať podľa kategórií ako je dizajn ubytovania, možnosť aktivít alebo vzdialenosť k zaujímavým miestam, a objavovať tak ubytovacie možnosti, o ktorých sme ani netušili.

Novým však nie je len spôsob vyhľadávania, ale aj rozdelenie dlhších pobytov do viacerých destinácií či väčšia ochrana hostí pre rôznymi nepríjemnosťami.

Nové funkcie v Airbnb Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Na Airbnb bolo ku koncu minulého roka...

„Spôsob, akým ľudia cestujú, sa navždy zmenil. Preto predstavujeme najväčšiu zmenu Airbnb za posledných desať rokov,“ povedal Brian Chesky, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Airbnb. „Po prvé, ľudia sú flexibilnejší, pokiaľ ide o miesto, kde žijú a pracujú, a preto sme navrhli nový spôsob vyhľadávania pomocou kategórií Airbnb. Po druhé, ľudia cestujú na dlhšie cesty, preto sme vytvorili rozdelené pobyty, aby sme vám poskytli viac možností rozdelením cesty medzi dva domy. A po tretie, hosťom predstavujeme AirCover, ktorý vám dáva istotu pri rezervácii s vedomím, že Airbnb vás ochráni,“ dodal.

Nehľadajte destináciu. Hľadajte zážitok!

Zabudnite na zastaraný spôsob, kde do vyhľadávacieho poľa zadáte miesto a dátum. Väčšinou vás aj tak napadne len niekoľko miest. V Airbnb je 100-tisíc miest po celom svete, ktoré vás nenapadnú, lebo ich (zatiaľ) nepoznáte.

Nový spôsob vyhľadávania na základe Categories uľahčuje objavovanie jedinečných domov, o ktorých ste ani netušili. Keď otvoríte Airbnb, zobrazí sa vám 56 kategórií so 4 miliónmi domov zorganizovanými podľa štýlu domácnosti, polohy, úžasných výhľadov alebo blízkosti cestovateľskej aktivity (kempovanie, golf, miesta pri mori, národné parky, vinice).

„Nové kategórie vyhľadávajú ubytovanie podľa toho, v čom spočíva jeho jedinečnosť, čo turistom pomáha objaviť miesta, na ktoré by inak možno ani nenarazili. To môže pomôcť zmierniť nadmernú turistiku do určitých lokalít a ľudia budú objavovať nové miesta," uviedla spoločnosť s tým, že majú overené, že o tento typ cestovateľských zážitkov narastá záujem. Pri prezeraní si používatelia môžu na mape domy priblížiť, aby videli, kde sa nachádzajú.

Airbnb Čítajte viac Dajte si pozor! Airbnb zaviedla trvalý „párty ban“

Dlhší pobyt si rozdeľte a zažite viac

Za posledné mesiace bola takmer polovica ubytovaní rezervovaných na týždenné alebo dlhšie výlety. Nová funkcia Split Stays preto dlhší pobyt rozdeľuje na dva a ponúka tak približne o 40 percent viac ponúk. Zobrazí sa pri hľadaní konkrétnej destinácie automaticky vo výsledkoch vyhľadávania.

Rozdelené pobyty sa objavujú aj v rôznych kategóriách – vrátane kempingu, národných parkov, lyžovania a surfovania –, aby používateľov pri dlhšom výlete inšpirovali k pobytu v dvoch destináciách. Pri prezeraní Split Stays pobytov na mape spojí animovaná čiara vizuálne dva domy, aby ukázala vzdialenosť medzi nimi a poradie pobytov.

leto, dovolenka, letisko, rodina, cestovanie Čítajte viac Kam mieria Slováci tento rok na letnú dovolenku? Do zahraničia alebo zostanú doma?

AirCover: ochrana pred nepríjemnosťami

Toto leto budú milióny ľudí cestovať prvýkrát od začiatku pandémie. Airbnb preto rozširuje službu AirCover pre hostí, ktorá je súčasťou aplikácie a webovej stránky Airbnb a je zadarmo. Zahŕňa štyri typy ochrany:

  • Záruka ochrany rezervácie: Ak hostiteľ zruší hosťovi rezerváciu do 30 dní od registrácie, služba mu nájde podobný alebo lepší domov alebo vráti peniaze.
  • Záruka za registráciu: Ak sa hosť nemôže prihlásiť do svojho domova a hostiteľ nedokáže vyriešiť problém, služba mu rovnako nájde podobný alebo lepší domov alebo vráti peniaze.
  • Záruka Get-What-You-Booked: V prípade, že hosť počas pobytu zistí, že ponuka nie je taká, ako bola inzerovaná (napríklad prestane fungovať chladnička a hostiteľ to nedokáže opraviť, alebo má ubytovanie menej spální, ako je uvedené), hosť má tri dni na nahlásenie a služba mu nájde podobný alebo lepší domov, prípadne vráti peniaze.
  • 24-hodinová linka bezpečia: Ak sa hosť nebude cítiť bezpečne, k dispozícii má 24-hodinovú bezpečnostnú linku v 16 jazykoch.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #Airbnb