Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Trump sa môže vrátiť na Facebook. Nebezpečenstvo sa dostatočne znížilo, tvrdí Meta

Facebook zakázal Trumpovi účet pred dvomi rokmi.

27.01.2023 06:00
donald trump Foto: ,
Bývalý prezident USA Donald Trump.
debata
Silvia Majeská Čítajte rozhovor Silvia Majeská: Dunaj má potenciál na väčší počet častí, chystáme ďalšie atraktívne novinky

Spoločnosť Meta v najbližších týždňoch umožní bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby sa vrátil na sociálne siete Facebook a Instagram, ktoré táto firma prevádzkuje. Uviedol to vysoký manažér spoločnosti Nick Clegg.

Facebook zakázal Trumpovi účet na neurčito v súvislosti s útokmi na sídlo amerického Kongresu z 6. januára 2021, neskôr opatrenie zmiernil na najmenej dva roky.

influencer Čítajte aj Bude to byrokratický nezmysel roka? Slovenskí youtuberi a tiktokeri sa musia zaregistrovať, inak im hrozí pokuta

„Dospeli sme k záveru, že nebezpečenstvo (pre bezpečnosť verejnosti) sa dostatočne znížilo,“ uviedol Clegg, šéfy Mety pre globálne záležitosti. „V najbližších týždňoch obnovíme účty pána Trumpa na Facebooku a na Instagrame. Avšak urobíme to s novými bezpečnostnými poistkami, aby sme zabránili opakovanému porušeniu pravidiel,“ dodal.

„Facebook, ktorý od vylúčenia vášho obľúbeného prezidenta, teda mňa, stratil na hodnote miliardy dolárov, práve oznámil, že obnovuje môj účet. Takáto vec by sa úradujúcemu prezidentovi a ani nikomu inému, kto si nezaslúži pomstu, nikdy nemala stať,“ cituje Trumpa agentúra AP.

Klamstvo, Tomáš Maštalír Čítajte aj Markíza uvedie nový seriál: Siahla po celosvetovom hite, púšťa sa do neprebádaných vôd

Na Twitter sa Trump nechce vrátiť

Po zmene vlastníka vyjadrila ochotu obnoviť účet Trumpovi aj sociálna sieť Twitter. Bývalý prezident ale dal najavo, že o návrat na túto platformu vlastnenú miliardárom Elonom Muskom nestojí. Po vylúčení z mainstreamových sociálnych sietí používa Trump ako komunikačný nástroj vlastnú platformu Truth Social, ktorú založil po tom, ako mu bol zablokovaný účet na Twitteri.

Televízia CNN na svojej internetovej stránke uvádza, že prípadný návrat na Facebook a Instagram by pre Trumpa znamenal prístup k významným platformám, ktoré by mohol použiť na získavanie podpory a peňazí pred prezidentskými voľbami v roku 2024. Trump už pred časom oznámil, že sa bude uchádzať o republikánsku nomináciu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #facebook #Instagram #Donald Trump