Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nolan točí najväčšie filmové šialenstvo svojej kariéry: „Takýto film už nikdy nevznikne,“ tvrdí člen štábu

Christopher Nolan sa púšťa do projektu, ktorý znie ako filmársky sen alebo nočná mora. Nakrúcanie adaptácie legendárnej Odyssey prebieha na nedotknutých miestach po celej Európe, v extrémnych podmienkach a s rozpočtom, aký si môžu dovoliť len najväčší.

09.05.2025 11:00
matt damon The Odyssey“ Foto:
Matt Damon vo filme The Odyssey“
debata

Nakrúcanie najnovšieho ambiciózneho projektu Christophera Nolana s názvom „The Odyssey“ je v plnom prúde. Produkcia sa začala už vo februári a momentálne sa nachádza približne v polovici. Po dlhých týždňoch natáčania v rôznych kútoch Európy sa štáb nedávno presunul do Los Angeles, kde pokračujú s nakrúcaním interiérových scén v štúdiách Universal, informuje portál World of Reel.

matt damon The Odyssey“ Čítajte viac Odhalená prvá fotka z nového Nolanovho filmu: Matt Damon sa mení na Odysea

O zákulisí monumentálneho projektu sa nedávno rozrozprával koordinátor kaskadérskych scén James Newman. V epizóde podcastu Action for Everyone opísal rozsah produkcie a zároveň naznačil, že Nolanov výklad Homérovej klasiky bude skutočne veľkolepý.

„Takýto film už nikdy nevznikne. Myslím, že to bude epos nad eposy. Nolan vo svojej najlepšej forme. Bez kompromisov. Bojuje bitku, ktorú mnohí iní ani nezačnú. Koordinátor nám ukazoval fotky z prieskumov lokalít – a sú doslova roztrúsené po celej Európe, pretože Odysseova cesta je šialená, trvá asi 10 rokov.“

Newman zároveň opísal režisérovu posadnutosť autenticitou. Nolan údajne trvá na tom, aby každá filmová lokalita pôsobila nedotknuto. „Nájdu lokalitu a Nolan sa spýta: ‚Okej, to je jaskyňa, točil tu už niekto?‘ A miestny odpovie: ‚Nie.‘ A Nolan na to: ‚Perfektne, točíme tu.‘ Je to úplne nedotknuté miesto. Chce byť prvý, chce mať ten pocit, že tam predtým nikto nestál.“

„Každá lokalita je výzva. Je tam napríklad hrad, myslím, že ide o Odysseov domov, ale je vysoko na kopci a dá sa tam dostať len peši, je to asi dvojkilometrový výstup.“

The Avengers Čítajte viac Autor kultových komiksov odhalil spoilery k novým Avengerom: Wolverine zabije niekoho dôležitého a Downey Jr. hrá viac než Iron Mana

Film vzniká ako adaptácia legendárneho eposu Odyssea, ktorý napísal Homér približne v 8. storočí pred naším letopočtom. Očakáva sa, že snímka bude mať viac než tri hodiny, a mnohí ju považujú za najodvážnejší projekt režisérovej kariéry. Predloha bola roky považovaná za prakticky nesfilmovateľnú.

Produkcia disponuje rozpočtom približne 250 miliónov dolárov a pracuje s úplne novou generáciou IMAX kamier.

V úlohe Odyssea, hrdinu snažiaceho sa po trójskej vojne dostať domov, sa predstaví Matt Damon. Obsadenie však obsahuje množstvo ďalších veľkých mien, medzi nimi Tom Holland, Charlize Theron, Anne Hathaway, Robert Pattinson, Zendaya, Lupita Nyong’o, Jon Bernthal a Mia Goth.

The Odyssey dorazí do kín 17. júla 2026.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Matt Damon #Christopher Nolan #premiéra filmu #Príbeh filmu: Odysea #The odyssey