Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflix chystá najdrahší film vo svojej histórii: 300-miliónové sci-fi od tvorcov Avengerov má obrovský potenciál

Film pre Netflix režírujú bratia Russovci, známi tvorcovia Avengers: Endgame.

06.07.2024 00:00
netflix Foto:
debata

Filmová ponuka Netflixu je aj tento rok mimoriadne rozmanitá. Streamovací gigant opäť stavil na spoluprácu s hereckými hviezdami a predstavil úspešné filmy ako Lift, Damsel, Atlas či nedávnu komédiu Hit Man, ktorá zaujala aj kvalitou. Veľmi málo pozornosti si však užíva novinka, ktorá má nielen hviezdne obsadenie ale aj poriadne tučný rozpočet.

Druhá polovica roka sľubuje ešte väčšie hity, ako napríklad Policajt z Beverly Hills, akčná komédia Back in Action s Cameron Diaz, či rozšírená verzia Rebel Moon. Medzi plánovanými novinkami figuruje aj apokalyptické sci-fi Electric State, ktoré je zatiaľ prekvapivo málo medializované, napriek hviezdnemu obsadeniu a obrovskému rozpočtu.

Electric State bude pre Netflix jedným z najdrahších, ak nie vôbec najdrahším filmom v jeho histórii. Rozpočet filmu podľa World of Reel dosiahol závratných 320 miliónov dolárov.

Martiny Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičová: S novým štatutárom STVR sa budem stretávať raz do týždňa

Film pre Netflix režírujú bratia Russovci, známi tvorcovia Avengers: Endgame, ktorí už pre streamovací gigant natočili akčno-špionážny film Gray Man. Na ambicióznom projekte pracujú od roku 2017 a do hlavných úloh obsadili hviezdy ako Chris Pratt, Millie Bobby Brown, Stanley Tucci, Giancarlo Esposito, Brian Cox a Billy Bob Thorton.

Dej sa odohráva v alternatívnej realite roku 1997, kde ľudstvo čelí následkom technologického kolapsu. Príbeh sleduje teenagerku Michelle (Millie Bobby Brown), ktorá s pomocou robotického asistenta Skipa putuje zničeným kontinentom, aby našla svojho nezvestného brata Keatsa (Chris Pratt).

Keats sa podieľal na výskume pokročilej technológie s potenciálom zmeniť svet. Michelle a Skip na svojej ceste čelia mnohým nebezpečenstvám a odhaľujú tajomstvá týkajúce sa zmiznutia Keatsa a technologických experimentov, na ktorých pracoval.

Nakrúcanie Electric State bratia Russovci úspešne dokončili vo februári minulého roka. Podľa World of Reel došlo túto jar k dodatočným úpravám a pretáčkam. Pôvodne sa plánovala premiéra na tento rok, avšak vzhľadom na úpravy a postprodukciu sa očakáva uvedenie filmu v roku 2025.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #scifi