Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Skvelá správa! Najväčší letný veľkofilm uvidia Slováci skôr ako zvyšok sveta

Nová verzia kultového Twisteru prichádza do kín. Poriadne sa držte!

11.07.2024 00:00
Twisters Foto:
Film Twisters už vo štvrtok vtrhne do slovenských kín.
debata

Kým v čase, keď pôvodný film Twister sa premietal v kinách, boli tornáda pre Slovákov priam sci-fi. Ubehlo 28 rokov, klimatické zmeny pokročili a tento meteorologický fenomén sa stáva realitou aj u nás. O to viac nová verzia bude viac znepokojivá. Štúdio Warner Bros. sa rozhodlo snímku na Slovensku a v niekoľkých ďalších krajinách uviesť o týždeň skôr než vo zvyšku sveta. Na plátnach kín túto filmársku víziu prírodnej katastrofy diváci uvidia už od 11. júla.

V deväťdesiatych rokoch sa katastrofický triler Twister stal hitom kín i televíznych obrazoviek. Rozprával príbeh nebojácnych lovcov tornád, ktorí sa v mene vedeckého výskumu neváhali vrhnúť v ústrety nebezpečenstva. Film Twisters pozerá na snahy novej skupiny hrdinov a hrdiniek, ktorí budú musieť čeliť ešte väčším výzvam, čo pred nich nevyspytateľná príroda postaví.

V centre pozornosti bude stáť nesúrodá dvojica postáv. Počas búrkovej sezóny sa stretnú cesty bývalej lovkyne búrok Kate Cooperovej, ktorá sa vracia do terénu po traumatizujúcom zážitku, a ľahkovážnej hviezdy sociálnych sietí Tylera Owensa. V Údolí tornád, ktoré je povestné častým výskytom týchto úkazov, sa rozpútajú desivé javy, aké dovtedy nikto nevidel. Dva konkurenčné tímy sa tak ocitnú priamo v ceste viacerých búrkových systémov, zbiehajúcich sa nad centrálnou Oklahomou. Spoločne budú musieť riskovať vlastné životy vo vťahujúcich víroch tornád a medzi poletujúcimi troskami.

Ako Kate sa filmovým fanúšikom predstaví herečka Daisy Edgar-Jones (film Kde raky spievajú, seriál Normálni ľudia) a Tylera stvárni obľúbený Glen Powell (filmy Top Gun: Maverick, Miluje ma, nemiluje ma či Vrah naoko). Ohurujúci triler Twisters nás v kinách naučí čo-to o povahe tornád, ale ukáže tiež – slovami jednej z postáv – že strachu nemáme čeliť, ale sa na ňom zviesť

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Twisters