Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Legendárny seriál od Netflixu dostane vlastný film: Bude to veľkolepé

Producenti plánujú zahrnúť do filmu aj významné historické udalosti a reálne postavy, ktoré ovplyvnili dianie v Anglicku v období medzi dvoma svetovými vojnami.

06.06.2024 11:43
peaky blinders Foto:
debata

Netflix oznámil pripravovaný film založený na úspešnom seriáli „Peaky Blinders“. Tento film sa bude sústrediť na postavu Tommyho Shelbyho, ktorého hrá Cillian Murphy, a bude režírovaný Tomom Harperom, ktorý režíroval aj niekoľko epizód seriálu. Scenár napísal tvorca seriálu Steven Knight. Film sľubuje pokračovanie príbehu birminghamských gangsterov, pričom sa majú objaviť aj nové postavy a rozšíri sa svet, ktorý diváci poznajú zo seriálu.

Steven Knight, tvorca seriálu, sa vyjadril, že film bude „vrcholným zakončením“ príbehu rodiny Shelbyovcov. Okrem filmu sú v pláne aj dva nové seriály, ktoré by rozšírili univerzum „Peaky Blinders“. Tieto nové projekty majú zabezpečiť, že fanúšikovia budú mať dostatok obsahu na ďalšie roky.

bridgerton 3 Čítajte viac Romantická láska alebo nulová chémia? Nová séria Bridgertonu rozdelila ľudí, nezhodnú sa kritici ani diváci

Producenti plánujú zahrnúť do filmu aj významné historické udalosti a reálne postavy, ktoré ovplyvnili dianie v Anglicku v období medzi dvoma svetovými vojnami. Táto kombinácia fikcie a skutočných historických udalostí je jedným z hlavných prvkov, ktoré prispeli k popularite seriálu.

Film by mal priniesť intenzívne a dramatické momenty, pričom by nemal chýbať ani typický štýl a atmosféra, na ktorú sú diváci zvyknutí. Hudba, ktorá vždy hrala významnú rolu v seriáli, bude opäť dôležitou súčasťou filmu, čo prinesie ešte hlbší zážitok.

Hoci je seriál „Peaky Blinders“ veľmi populárny, film bude mať vyššiu produkčnú hodnotu a rozpočet, čo umožní tvorcom realizovať ambicióznejšie scény a vizuálne efekty. Pre fanúšikov to znamená, že môžu očakávať ešte pôsobivejší zážitok ako pri sledovaní seriálu.

Očakáva sa, že film ponúkne uzavretie príbehu, ktoré uspokojí dlhoročných fanúšikov a zároveň priláka nových divákov, ktorí doteraz nemali možnosť zoznámiť sa so svetom „Peaky Blinders“.

krimi Čítajte viac Milujete true crime filmy a seriály? Psychologička varuje pred možnými problémami

Netflix taktiež naznačil, že sa budú venovať rozvoju ďalších príbehov z tohto univerza, čo by mohlo znamenať vznik nových sérií alebo dokonca spin-offov, ktoré by sa zamerali na iné postavy a udalosti v rovnakom časovom období.

Premiéra filmu je naplánovaná na rok 2024 a produkcia už začala. Zatiaľ nie sú známe všetky detaily o obsadení, ale očakáva sa, že sa vráti mnoho známych tvárí zo seriálu. Tvorcovia sľubujú, že film bude zachovávať autentickú atmosféru a vizuálny štýl, ktorý seriál preslávil, a zároveň prinesie nové a vzrušujúce prvky, ktoré diváci ešte nevideli.

Filmoví fanúšikovia a priaznivci seriálu sa tak môžu tešiť na epické zakončenie jednej z najpopulárnejších gangsterských ságy posledných rokov, ktorá si získala obrovskú fanúšikovskú základňu po celom svete.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Peaky Blinders