Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prísne tajné: Prvé zábery zo štvrtého filmu o Bridget Jonesovej! Ako sa zmenila Renée Zellweger?

Štvrtý film o Bridget Jonesovej sa už nakrúca! Takto vyzerá hlavná hrdinka...

10.06.2024 00:00
bridget jones, Foto:
Bridget Jonesová sa v roku 2025 vráti do kín v novom filme.
debata

Bridget Jonesová sa opäť hlási o slovo a ešte raz vtrhne na filmové plátna. A to už v roku 2025. Renée Zellweger sa vracia v štvrtom pokračovaní a oživí kultovú postavu. Teraz sa chystá voľné filmové spracovanie románu „Bridget Jones: Láskou šialená“ (Bridget Jones: Mad About The Boy). Hoci kniha vyšla pred „dieťaťom“, dejovo sa odohráva až po ňom. Ak sa film aspoň v základných črtách bude držať knihy, na začiatku príbehu bude partner a manžel Bridgetinho dieťaťa Mark Darcy po smrti. Ale čo bude na plátne? To je absolútne tajné!

Prvé zábery zo štvrtého filmu o Bridget Jonesovej. Foto: Profimedia
Renee Zellweger, bridget jones, Prvé zábery zo štvrtého filmu o Bridget Jonesovej.

Na aktuálnom zozname hercov chýba Colin Firth, ktorý hral Marka. Objavili sa však informácie, že Firth by sa mal vrátiť. Tvorcovia však chcú do poslednej chvíle držať fanúšikov v napätí. Samozrejme, Renée Zellweger sa vracia do hlavnej roly a vracia sa aj Hugh Grant ako Daniel Cleaver a opäť sa predstaví aj Emma Thompson v úlohe Bridgetinej lekárky. V ďalších úlohách sa objavia Chiwetel Ejiofor a Leo Woodall.

Prvé zábery zo štvrtého filmu o Bridget Jonesovej. Foto: Profimedia
Renee Zellweger, bridget jones, Prvé zábery zo štvrtého filmu o Bridget Jonesovej.

O čom je filmová séria?

Denník Bridget Jonesovej (2001)
Prvý film – Denník Bridget Jonesovej – predstavuje divákom Bridget, tridsiatničku, ktorá sa snaží nájsť lásku a zmysel života, zatiaľ čo zápasí so svojimi neistotami, kariérou a rodinou. Hlavnú úlohu Bridget stvárnila Renée Zellweger, ktorej výkon bol veľmi oceňovaný a vyniesol jej nomináciu na Oscara za najlepšiu herečku. Hugh Grant a Colin Firth hrajú objekty jej milostného záujmu, respektíve charizmatického, no neverného Daniela Cleavera a rezervovaného, no oddaného Marka Darcyho. Film sa stal kultovým hitom a odštartoval úspešnú sériu.

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch (2004)
Druhý film – Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch – pokračuje v príbehu Bridget a jej vzťahu s Markom Darcym. Po úvodnom šťastí ich vzťah prechádza rôznymi skúškami a nedorozumeniami, ktoré sú často zdrojom komických situácií. Bridget tiež čelí výzvam v práci a musí sa vysporiadať s návratom Daniela Cleavera do jej života. Film je známy svojimi vtipnými scénami a emocionálnymi zvratmi, ktoré udržali divákov zaujatých a vtiahnutých do príbehu.

Bridget Jonesová: Dieťa (2016)
Po dvanástich rokoch sa Bridget vrátila v treťom filme – Bridget Jonesová: Dieťa. Tentokrát Bridget čelí nečakanému tehotenstvu a neistote, kto je otcom jej dieťaťa – Mark Darcy alebo nový charizmatický muž v jej živote, Jack Qwant (hrá ho Patrick Dempsey). Film sa zameriava na komické a emocionálne aspekty tehotenstva, pričom stále zachováva typický humor a šarm série. Renée Zellweger opäť excelovala v úlohe Bridget, čím potvrdila, že jej postava je stále aktuálna a milovaná fanúšikmi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Bridget Jonesová #Renée Zellweger