Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Matka drakov sa chce stať matkou z budúcnosti. Recenzie na kinofilm Pod Generation sú rozpačité

Ako bude vyzerať tehotenstvo v budúcnosti? Pod Generation ponúka zaujímavú teóriu.

27.10.2023 18:00
POD GENERATION Foto:
debata

Do kín prišiel film, vďaka ktorému sa môžeme zamyslieť, ako bude asi svet vyzerať o pár rokov. Už dnes sa technológie posúvajú míľovými krokmi vpred a je isté, že ovplyvnia každú časť nášho života. Aj vzťahy.

Zábery z filmu Napoleon Čítajte viac Veľkolepé bojové scény a pohľad na dušu Napoleona. Film legendárneho Ridleyho Scotta uvidíme už čoskoro

V kinách je už od 19. októbra film Pod Generation, v ktorej sa partneri sa budú môcť striedať pri nosení plodu v špeciálnej kapsuli, takzvanom „pode“, ktorý nahrádza maternicu. Film bol uvedený na filmovom festivale Sundance 2023 19. januára 2023.

Povrchnosť a nuda?

Recenzie na film sú zatiaľ rozpačité. CSFD hodnotí film na 58 %. Diváci filmu vyčítajú povrchnosť a občasnú nudu. Naopak, oceňujú výkon Emilie Clark a Chiwetela Ejiofora.

Herečka Emilia Clarke sa preslávila ako neľútostná Khaleesi zo seriálu Hra o tróny. V Pod Generation stvárni úspešnú mladú ženu, ktorá túži po dieťati. Ako jej manžel sa v snímke objaví Chiwetel Ejiofor, u nás najznámejší z komiksového veľkofilmu Dr. Strange. Jeho postava sa moderným prístupom spočiatku bráni, no napokon súhlasí a rozhodne sa dať novým technológiám šancu.

Čo prinesie budúcnosť?

Predstavte si, že by páry v budúcnosti dostali možnosť zdieľať svoje tehotenstvo prostredníctvom prenosných zariadení – kapsulí, pripomínajúcich dizajnové vajíčka. Dieťa by sa v nich spokojne vyvíjalo a rodičia by sa striedali v starostlivosti o plod.

sexistický kix Čítajte viac Šialený bizár slovenskej reklamy: Nominácie na Sexistický kix tento rok poriadne prekvapili

Bolo by to bezpečnejšie, rovnoprávnejšie, bezbolestné… Alebo žeby nie tak celkom? V originálnej sci-fi komédii Pod Generation zistíme, ako by takýto nápad mohol fungovať v praxi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pod Generation