Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kim Cattrall je opäť na pľaci! Čoskoro ju uvidíme po boku svetovej hviezdy na veľkom plátne

V novej komédii prežije taliansku katastrofu na svojom panstve.

07.05.2023 06:00
Toto je môj foter Foto:
Komédia Toto je môj foter bude mať premiéru 1. júna.
debata

Filmová novinka s názvom Toto je môj foter rozpráva príbeh mladého muža, ktorý musí vziať svojho nie práve najreprezenta­tívnejšieho otca Taliana na víkend do luxusného sídla medzi excentrických amerických snobov. Zdá sa, že na toto stretnutie nikto zo zúčastnených tak skoro nezabudne.

Let s Dance, lets dance, Čítajte aj Let's Dance sa spamätalo z prepadu sledovanosti: Veľké finále je tu! Kto ovládne tanečný parket?

Svojrázneho otca hlavného hrdinu a skutočnú taliansku pohromu hrá slávny Robert De Niro vo svojej najlepšej komediálnej forme. Hostiteľku, ktorá sa snaží prežiť túto taliansku katastrofu na svojom panstve, stvárňuje herečka Kim Cattrall známa ako Samantha zo seriálu Sex v meste.

Zábery z filmu Toto je môj foter Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Robert De Niro sa vo filme Toto je môj foter...

Aj tá najbláznivejšia rodina sa počíta

Sebastian (Sebastian Maniscalco) dostane pozvanie stráviť víkend s rodičmi svojej snúbenice. Má to však jeden taliansky háčik. Na návštevu honosného sídla bohatých, výstredných Američanov je nútený zobrať aj svojho otca Salva (Robert De Niro).

obchodný dom Dunaj Čítajte aj Kedysi tu nakupovali davy: Najslávnejší obchodný dom v Bratislave obnoví svoju zašlú slávu

Salvo je taliansky prisťahovalec, holič z New Yorku, prostoreký, obyčajný chlapík „klasického strihu“, ktorý sa do modernej doby a slušne vychovanej bohatej americkej rodiny vôbec nehodí. Sebastian sa bojí, že ho otec poriadne strápni, a jeho obavy sú naozaj opodstatnené.

Víkend sa zmení na stret dvoch úplne odlišných svetov a hneď po príchode sa strhne lavína bláznivých situácií a trapasov.

Pozrite si trailer:

Video

„Je to pre mňa, samozrejme, tak trochu osobný film. Otec hlavného hrdinu je jednoducho skvelá postava a samotná režisérka Laura Terruso má taliansko-americké korene. Pochádza z New Yorku, dobre pozná toto prostredie a vďaka tomu sa vyhýba zbytočným klišé a nezmyslom,“ hovorí o filme a o svojej úlohe Robert De Niro.

„Zvyčajne prijmem úlohu vo filme, a obzvlášť v komédii vtedy, keď ma dojme alebo keď ma naozaj rozosmeje. Scenár filmu Toto je môj foter dokázal oboje už pri prvom čítaní,“ priznala sa herečka Kim Cattrall. „Na pľaci sme mohli improvizovať a občas sme sa naozaj poriadne odviazali. Chceli sme skrátka vyskúšať všetko, čo sa dalo, aby bol každý záber čo najvtipnejší bez ohľadu na to, ako veľmi sme sa pri natáčaní strápnili,“ spomína s úsmevom na nakrúcanie hviezda seriálu Sex v meste.

Iveta II Čítajte aj Pokračovanie seriálu o Ivete Bartošovej je tu! Pozrite si, o čom sú jednotlivé časti

Režisérka s nimi súhlasí. „Tento film som skrátka musela natočiť, pretože je to tak trochu aj môj príbeh, film o mojom živote. Rovnako ako Sebastianov otec, aj moja matka prišla do Ameriky v 60. rokoch zo Sicílie, postava Roberta De Nira je preto pre mňa veľmi špeciálna,“ hovorí Laura Terruso. „Chcela by som, aby sa ľudia počas filmu smiali a na konci zistili, že vlastne plačú od dojatia,“ dodáva režisérka.

Na film plný hereckých hviezd a šťavnatého humoru sa môžete tešiť v kinách už čoskoro. Komédiu Toto je môj foter prinesie na veľké plátna distribučná spoločnosť Bontonfilm od 1. júna 2023.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Robert De Niro #filmové premiéry #Kim Cattrall