Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pokračovanie článku: 14 kinotipov na február: Na dvere klope Ant-Man, Magic Mike, Slúžka i Kuciak

lets dance 2022, lets dance, Čítajte aj Jarná ťažisková šou Markízy mieri do vysielania! Poznáme presný dátum štartu Let's Dance

Slúžka

Historická dráma režisérky Mariany Čengel Solčanskej (Únos, Sviňa) je inšpirovaná rovnomenným románom Hany Lasicovej. Hlavnou hrdinkou je pätnásťročná Anka, ktorá prichádza pracovať ako slúžka do pražskej vily vysokopostavenej rakúsko-uhorskej rodiny. S pomocou služobníctva spoznáva pravidlá nového sveta, triedne rozdiely aj komplikované povahy svojich zamestnávateľov.

Hoci je spočiatku jej úhlavnou nepriateľkou dcéra panskej rodiny Resi, nevraživosť medzi mladými ženami sa postupne premení na sympatie. Silné puto pomôže obom hrdinkám prežiť príkoria, ktoré ich v období života počas prvej svetovej vojny čakajú. V hlavných úlohách sa predstavia Dana Droppová, Radka Caldová, Vica Kerekes, Zuzana Mauréry a Aňa Geislerová.

Invalid

Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V divokých 90. rokoch sa v slovenskom malomeste odohráva príbeh údržbára v múzeu Laca, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

V čiernej komédii režiséra Jonáša Karáska (Kandidát, Amnestie) sa predstavia Zdeněk Godla, Gregor Hološka, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Oľga Belešová, ale aj Rytmus v úlohe rómskeho úžerníka, Majk Spirit v úlohe policajta alebo raper Vec.

Kuciak: Vražda novinára

Dánsky koprodukčný dokument prichádza do kín päť rokov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Približuje nielen dôsledky tejto dramatickej udalosti, ktorá na Slovensku vyvolala najväčšie protesty od pádu komunizmu, ale rozpletá aj chápadlá mafie z cenného zahraničného pohľadu a s potrebným odstupom.

Príbeh oligarchov, skorumpovaných sudcov, ziskuchtivých podnikateľov, prehnitej polície a bezohľadných politikov pripomína zápletku sofistikovaného trileru, no ide o neprikrášlenú realitu.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry