Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Toto je poriadne krvavý trailer! V horore Evil Dead: Vzostup zla sa rozpúta nefalšované peklo

Režisér a scenárista Lee Cronin prinesie na plátna kín nečakane krvavý príbeh.

07.01.2023 06:00
Evil Dead: Vzostup zla Foto:
Film Evil Dead: Vzostup zla prinesie 20. apríla do kín distribučná spoločnosť Continental film.
debata
TV Markíza filmy 2023 Čítajte aj Filmové prekvapenia Markízy v roku 2023: Pripravte sa na plejádu hereckých hviezd!

Sériu filmov Evil Dead, u nás uvádzanú aj pod názvom Lesný duch, netreba hororovým fanúšikom predstavovať. Populárna je už od osemdesiatych rokov a pred necelou dekádou si mohli aj slovenskí priaznivci v kinách vychutnať jej reštart.

V najnovšom prírastku série sa podarí démonické sily nedopatrením prebudiť vo veľkomestskom bytovom komplexe, ktorého obyvateľom dajú poriadne zabrať. Prvý trailer dokazuje, že režisér a scenárista Lee Cronin prinesie na plátna kín nečakane krvavý príbeh o tom, že ani doma nie sme pred pekelnými mocnosťami v bezpečí. Tvorca rozpráva nový príbeh s novými postavami a pradávnym zlom, ktoré ich poriadne potrápi.

talent, Čítajte aj Veľké šou na Jojke v roku 2023: Žiadne veľké prevratné novinky, pokračujú stálice

Novinka Evil Dead: Vzostup zla prináša príbeh večne rozcestovanej Beth. Po rokoch sa rozhodne navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Nečakaný objav tajomnej knihy Necronomicon vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť.

Čerstvo zverejnený trailer sa vyznačuje ponurou atmosférou, množstvom vizuálne podmanivých momentov, zvukov lámania kostí či hektolitrov vyliatej krvi. O slovo sa prihlási aj motorová píla, obľúbená rekvizita hororového žánru aj série Evil Dead.

Producentom filmu je sám režisér a scenárista pôvodnej série, známy Sam Raimi. Pochvalnými slovami na režiséra menom Lee Cronin nešetril už pri jeho výbere a podľa prvých záberov to vyzerá, že zvesti o talente hororového tvorcu skutočne neklamali.

Film Evil Dead: Vzostup zla prinesie 20. apríla... Foto: Continental film
Evil Dead: Vzostup zla plagát Film Evil Dead: Vzostup zla prinesie 20. apríla do kín distribučná spoločnosť Continental film.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry #Evil Dead: Vzostup zla