Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Dovolenka na Safari sa zmení na boj o prežitie. V trileri Beštia sa objaví skutočné monštrum

Kto by nechcel stráviť dovolenku na Safari? Skvelý nápad, ktorý však môže byť vašim posledným.

29.07.2022 06:00
Beštia Foto:
Triler Beštia bude mať v slovenských kinách premiéru 11. augusta.
debata
black panther, Čítajte aj Marvel rozbil internet! Prvé zábery k novému filmu prilákali milióny divákov

Doktor Nate Daniels zoberie svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu.

Na dlho plánovaný výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody.

Manželia Jackie Sandler a Adam Sandler na premiére filmu Uncut Gems. Čítajte aj Adam Sandler chystá ďalšiu komédiu pre Netflix. Zahrá si v nej celá jeho rodina

Niekedy v kríkoch šuchoce skutočne monštrum

Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po krvilačnom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži.

V snahe ochrániť svoje územie a dokázať, že savana má len jedného predátora, urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemajú šancu.

Otca dvoch dospievajúcich dcér v trileri stvárňuje britský herec Idris Elba (Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw, Thor, Hora medzi nami, The Suicide Squad: Samovražedná misia). Jeho 18-ročnú dcéru Meredith hrá Iyana Halley (seriály Toto sme my, Nenávisť, ktorú si prebudil a ako 13-ročnú Norah diváci uvidia Leah Jeffries (seriály Rel a Empire).

zväčšiť Skvelý nápad stráviť dovolenku na Safari sa... Foto: CinemArt
Beštia Skvelý nápad stráviť dovolenku na Safari sa zmení na zúfalý boj o prežitie.

Réžie sa zhostil islandský režisér Baltasar Kormákur, ktorý už má na konte úspešné trilery o boji človeka o prežitie v snímkach Everest alebo Kým prišla búrka. Tentoraz sa presunul z mrazivých výšok Himaláji či rozbúreného oceánu na miesto ako z katalógu cestovných kancelárií pre dobrodruhov.

„Keď som dostal ponuku režírovať Beštiu, trval som na tom, aby sme film nakrútili v juhoafrických reáliách, hoci to bolo veľmi nepríjemné, ale chcel som, aby si diváci Afriku čo najviac užili,“ hovorí režisér. Snahu o maximálny realizmus napĺňa aj filmová „beštia“. „Nie je to prerastené monštrum, aké vídame v béčkových hororoch. Je to rýchly, nahnevaný a zranený dravec, ktorý len chráni svojich. Skutočnosť, že je realistický, ho robí možno ešte desivejším,“ dodáva.

zväčšiť Idris Elba a Leah Jeffries v trileri Beštia. Foto: CinemArt
Beštia Idris Elba a Leah Jeffries v trileri Beštia.

Baltasar Kormákur je jedným z najvýznamnejších európských režisérov súčasnosti, ktorý sa dokázal presadiť aj v obrovskom americkom filmovom kolose. Jeho veľkým vzorom je Miloš Forman, ktorý sa v Amerike presadil podobne ako on. Jedným z jeho najobľúbenejších filmov je Formanov film Ľud verzus Larry Flint.

Triler Beštia bude mať premiéru 11. augusta. Do slovenských kín ho uvedie spoločnosť CinemArt.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Idris Elba #Baltasar Kormákur #filmové premiéry