Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Originálne akčné sci-fi, ktoré láme rekordy, mieri do našich kín

Všetko, všade, naraz sa páči kritikom aj filmovým fanúšikom.

21.07.2022 06:00
Vsetko vsade naraz, Michelle Yeoh Foto:
Michelle Yeoh ako hlavná hrdinka vo filme Všetko všade naraz, ktorý sa stáva filmovou senzáciou po celom svete.
debata (1)

Originálne akčné sci-fi Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) sa tento rok stalo vo svete kinematografie hotovou senzáciou. Z neznámeho filmu od nezávislého štúdia sa totiž stal megahit, ktorý doteraz celosvetovo zarobil už viac ako 90 miliónov dolárov.

Fascinujúce na tom je, že na vizuálnych efektoch tejto nízkorozpočtovej snímky sa vraj podieľali len piati ľudia.

Za snímkou Všetko, všade, naraz stojí režisérske duo Daniel Kwan a Daniel Scheinert (známe aj od pod spoločnou prezývkou Daniels), ktoré sa doteraz do povedomia filmových fanúšikov zapísalo najmä bizarnou komediálnou drámou Swiss Army Man s niekdajším predstaviteľom Harryho Pottera – Danielom Radcliffeom – v hlavnej úlohe.

Zábery z filmovej senzácie Všetko všade naraz Fotogaléria - 4 fotky Všetky fotky
Z nepodareného manžela a neposlušnej dcéry a...

A hoci snímka Všetko, všade, naraz svojím rozpočtom 25 miliónov dolárov nemôže konkurovať veľkolepým hollywoodskym blockbusterom, mnohí recenzenti ju považujú za filmovú senzáciu roka.

Žena v strednom veku (Michelle Yeoh) sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a nerozumie si ani s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu (Jamie Lee Curtis) jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto nanič.

Finn Wolfhard Čítajte aj Hviezda Stranger Things kuje železo za horúca. Nakrúcanie vlastného filmu je na spadnutie

Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov.

Schodisko, Colin Firth, Toni Colette Čítajte aj Máte radi súdne drámy? Bola by veľká škoda, keby ste vynechali tento hit na HBO Max

Na portáli Rotten Tomatoes má snímka Všetko, všade, naraz od kritikov fantastické hodnotenie 95 % a nadšení sú z nej aj diváci a filmoholici. Tí sa zhodujú v tom, že niečo ako táto snímka sa vo svete kinematografie len tak často nevidí. „Je to čistý ohňostroj technickej bravúry, divokej invencie, emotívneho rozprávania, komediálnej geniality, akčného majstrovstva a vynikajúcich hereckých výkonov. Pre filmy ako Všetko, všade, naraz bola vynájdená kinematografia.“ (Ben Travis, magazín Empire). „Je takmer nemožné ho opísať, je iný ako všetko, čo ste doteraz videli. Je to najlepší americký film posledných rokov a nepochybne najlepší film v kinách za obdobie pandémie.“ (Jacob Hall, Slash Film). „Snímka Všetko, všade, naraz je predurčená nielen na to, aby sa stala jedným z najlepších filmov roka, ale aj klasickou komédiou, ktorú si určite budeme vážiť ešte dlhé desaťročia.“ (Kristy Puchko, Mashable).

Snímka prichádza do kín vo štvrtok 21. júla, pozrite si trailer:

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Všetko všade naraz