Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Filmové prekvapenie roka? Z tejto snímky sa stáva hit, získava si kritikov aj divákov. Pozrite sa, o čo ide

Akčná komédia Všetko, všade, naraz vás pozve do paralelných vesmírov.

19.06.2022 06:00
Vsetko vsade naraz Foto:
Z nepodareného manžela a neposlušnej dcéry a hlavnej hrdinky, ktorá má všetkého po krk, sa v paralelných vesmíroch stávajú úplne iné bytosti vo filme Všetko, všade, naraz.
debata

Akčná sci-fi komédia Všetko, všade, naraz sa stala jedným z najväčších filmových prekvapení tohto roka. V snímke od režisérskeho dua Daniel Kwan a Daniel Scheinert (Daniels) čaká na ženu v strednom veku namiesto nepríjemnej schôdzky na finančnom úrade bláznivé dobrodružstvo v niekoľkých paralelných vesmíroch. Začína sa šialená a zábavná jazda, ktorá sa na veľké plátna na Slovensku dostane 21. júla.

Snímka zo štúdia A24, ktorá sa v originále volá Everything Everywhere All at Once získala skvelé hodnotenia od divákov aj kritiky a z nenápadných mnohovesmírnych „hrátok“ plných kung-fu sa vďaka nadšeným reakciám publika stal obrovský hit. Len v amerických kinách film zarobil 50 miliónov dolárov.

Zábery z filmovej senzácie Všetko všade naraz Fotogaléria - 4 fotky Všetky fotky
Z nepodareného manžela a neposlušnej dcéry a...

V hlavnej úlohe sa vo filme predstaví Michelle Yeoh, ktorá sa už dávnejšie zaskvela vo filme Tiger a drak, ale v nedávnom blockbusteri Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Strážcovia Galaxie 2 a objaví sa aj v pokračovaní Avatara: Cesta vody. Popri nej sa môžete tešiť aj na Jamie Lee Curtisovú v úlohe úradníčky.

lego masters, Čítajte aj Potupa pre Markízu sa nekončí: Nová šou expresne mizne v hlavnom vysielacom čase

Vo filme Všetko, všade, naraz sa žena v strednom veku nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto príšerný.

Filmy o otcoch, kolaz Čítajte aj Poznáte týchto deväť filmov na tému otcovstva? Čo si pozrieť na streamovacích platformách

Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie než sú dane, pretože jedine ona môže zastaviť zlo. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov.

Keby radsej horelo Čítajte aj Film, na ktorom sa smejú aj vo svete. Hovorí o hasičoch, ktorí nemajú čo hasiť

Za pozornosť pritom stoja nielen herecké výkony Michelle Yeohovej, Jamie Lee Curtisovej a ostatných, ale aj spôsoby, ktorými sa prechod z jednej dimenzie do druhej aktivuje. Sú rovnako pestré a divoké ako jednotlivé svety a odrážajú neobmedzenú fantáziu tvorcov, ich bláznivé kreatívne nápady, ako aj úprimnú radosť a nadšenie, s ktorými na filme pracovali.

Pozrite si trailer k filmu Všetko, všade naraz, ktorý príde do slovenských kín 21. júla:

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Všetko všade naraz