Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľké programové zmeny na STVR. Prelom roka prinesie premiéry, nové šou a návrat veľkých titulov

STVR vstupuje do záveru roka a začiatku nového s výrazne posilnenou programovou ponukou. Divákov čakajú filmové a seriálové premiéry, úplne nové šou aj návrat známych formátov.

16.12.2025 08:55
Na správnej ceste Foto:
Na správnej ceste
debata

Slovenská televízia a rozhlas uzavrie rok 2025 vo veľkom štýle a do nového roka vstúpi s mimoriadne silnou sviatočnou ponukou.

Divákov aj poslucháčov čakajú silvestrovské šou, hudobné koncerty, premiéry filmov a seriálov, rozprávky, dokumenty, duchovné prenosy aj priame športové prenosy naprieč všetkými televíznymi okruhmi a rozhlasovými stanicami STVR.

Prelom rokov tak prinesie program, ktorý spája zábavu, emócie aj výnimočné televízne a rozhlasové momenty.

Druhá séria Dotyku života
Video
Zdroj: STVR

Premiéry a veľký silvester

Sviatočné vysielanie na Jednotke odštartuje v týždni od 29. decembra kombináciou slovenskej a českej filmovej klasiky, silvestrovských programov a novoročných premiér.

V pondelok 29. decembra uzavrie večerné vysielanie trojdielna slovenská klasika Sváko Ragan, počas dňa sa diváci môžu tešiť aj na legendárne české komédie Sněženky a machři a Anděl na horách.

Utorok 30. decembra bude patriť českému humoru. Na obrazovke sa objavia komédie Dovolená s Andělem a Vrchní, prchni!, pričom večer o 20.30 h vyvrcholí filmom Vesničko má středisková.

Silvestrovskú atmosféru 31. decembra navodí počas dňa klasika Marečku, podejte mi pero. Samotná silvestrovská noc bude patriť slovenskej zábave a hudbe. Premiérový program Silvester s Kandráčovcami prinesie vystúpenia Ondreja Kandráča so skupinou Kandráčovci a hostí, medzi ktorými nebudú chýbať Dara Rolins, Kali, Tomáš Bezdeda a ďalší. Silvestrovské špeciálne epizódy uvedú aj relácie Záhady tela a Neskoro večer.

Presne o polnoci odvysiela Jednotka koncert No Name Tour.

STVR, Martina Flašíková Čítajte viac Martina Flašíková prehovorila o „radikálnych“ zmenách v STVR. Vieme, aký programový hit stojí televíziu najviac

Nový rok 2026 otvorí Jednotka 1. januára o 20.30 h premiérou koprodukčného filmu Vlny, špionážneho trileru z prostredia Československého rozhlasu, ktorý sleduje osudy novinárov riskujúcich všetko pre nezávislé spravodajstvo v 60. rokoch. Popoludnie bude patriť rodinnej zábave s rozprávkami Sokoliar Tomáš a Tri zlaté dukáty, doplnenými o reprízu filmu Baba z ľadu.

V ďalších dňoch ponúkne Jednotka aj reprízy filmov Učiteľka (2. januára) a Slúžka (3. januára).

Rozprávkové vysielanie pokračuje 2. januára titulom Hodinárov učeň, večer o 20.30 h štartuje prvá časť koprodukčného filmu A máme čo sme chceli, ktorého druhá časť bude odvysielaná 3. januára. Príbeh rodiny zasadený do silvestrovskej noci roku 1992 ponúkne pohľad na rodinné tajomstvá, vzťahy poznačené zradou aj historický zlom spojený so zánikom spoločného Československa.

V nedeľu 4. januára uvedie Jednotka rozprávku Prisľúbená princezná a večer o 20.30 h premiéru druhej série seriálu Dotyk života. Pokračovanie príbehov lekárskeho tímu z pediatrického oddelenia prinesie nové dramatické aj emotívne situácie.

Na sviatok Troch kráľov, 6. januára, čaká divákov rozprávkové popoludnie s titulmi Kina a Juk: Príbeh líštičiek, Štvrtý kráľ a Chladné srdce, premiéra filmu Všetka modrá obloha a večer o 20.30 h rodinný film Anjel pána 2.

V januári sa na Jednotke predstavia aj nové formáty. V piatok 9. januára má premiéru cestovateľsko-kvízová šou Na správnej ceste s Jánom Dobríkom a Martinom Navrátilom.

V sobotu 10. januára nasleduje premiéra filmu Tichá pošta a v nedeľu 11. januára štartujú tri nové formáty – cyklus História chutí, nová séria dokumentu Opri sa o mňa a detská súťaž Lov slov junior.

Dotyk života 2 Čítajte viac Vieme, aké postavy pribudnú v druhej sérii Dotyku života. Chystá STVR aj tretiu sériu?

Hudba, dokumenty a európske filmy

Dvojka sa na prelome rokov zameria na hudobné, dokumentárne a duchovné programy. Silvester bude patriť koncertom a hudobným dokumentom, vrátane Coldplay – koncert v Sao Paulo, Nebo peklo Lucie a Helena. Večer otvorí ABBA strieborná, ABBA zlatá, nasledovať budú koncerty Queen: Hungarian Rhapsody – naživo z Budapešti a Black Sabbath: Gathered in their masses. Presne o polnoci zaznie dokument AC/DC: Večne mladí.

Nový rok otvorí prírodopisná snímka Život v Karpatoch: Zima od Erika Baláža, nasledovaná dokumentom Róbert Gálfy – Horský život. Súčasťou dňa bude aj Novoročný koncert Viedenských filharmonikov. Dvojka odvysiela aj dokumenty Warchalovci a Moyzesovo kvarteto – 50 taktov legendy.

V ďalších dňoch prinesie premiéry filmov Saint-Exupéry, Maja z ostrova Stormskär a Diamanty, ako aj duchovné prenosy pri príležitosti sviatku Zjavenia Pána.

Čáry-máry Čítajte viac STVR odhaľuje vianočný megaprojekt. Obsadenie aj lokácie prekonali všetky očakávania. Vieme, kedy ho televízia odvysiela

Spravodajstvo, šport a rozhlas

Spravodajský okruh :24 prejde do sviatočného režimu s dokumentárnymi seriálmi, špeciálnymi sumármi roka 2025 a návratom k štandardnej štruktúre od 7. januára. :Šport ponúkne živé prenosy z cyklokrosu, lyžovania, skokov na lyžiach a hádzanárskej MOL ligy.

Rozhlasové stanice STVR pripravia silvestrovské špeciály, premiéry rozhlasových hier, koncerty, literárne programy, zábavníky aj tematické vysielanie pre deti a mládež. Rádio Slovensko, Regina, Rádio_FM, Devín, Junior, Litera, Rádio Patria aj Radio Slovakia International vstúpia do nového roka s bohatým programom, ktorý reflektuje tradície, kultúru aj súčasné témy doma i v zahraničí.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #premiéra #koniec roka #filmy #rozprávky #STVR #Vianoce 2025 #Silvester 2025 #Na správnej ceste
Sledujte MediaKlik na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"