Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Otvorená spoveď hviezdy z Priateľov: Hral som s ukrutnou opicou alebo pod vplyvom liekov

V novom dokumente Matthew Perry odhaľuje svoju skrytú tvár a opisuje svoj ťažký boj so závislosťami.

29.01.2023 06:00
perry Foto: ,
Herec Matthew Perry.
debata (1)
Klamstvo, Tomáš Maštalír Čítajte aj Markíza uvedie nový seriál: Siahla po celosvetovom hite, púšťa sa do neprebádaných vôd

Voyo prináša exkluzívne dokument Matthew Perry: Spoveď, v ktorom sa hviezda celosvetovo úspešného seriálového hitu Priatelia rozpráva s novinárkou Diane Sawyer o svojej závislosti na alkohole, ktorej prepadol už vo svojich osemnástich rokoch, k čomu sa neskôr pridala aj ťažká závislosť na analgetikách.

Vo svojej spovedi úprimne opisuje, ako pôvodne dúfal, že prelomová rola sarkastického vtipkára Chandlera Binga pre neho bude akousi terapiou. Tlak spojený s účinkovaním vo fenomenálne úspešnom seriáli však jeho problémy ešte viac prehĺbil a neskôr sa k nim pridružila aj závislosť na liekoch tíšiacich bolesť.

V dokumente Matthew Perry: Spoveď odhaľuje... Foto: Voyo
Matthew Perry V dokumente Matthew Perry: Spoveď odhaľuje hviezda celosvetového seriálového hitu Priatelia svoju skrytú tvár.

Matthew Perry v rozhovore priznáva, že sa pred ostatnými hercami i štábom snažil svoje problémy skrývať: „Mal som pravidlo, že v práci nebudem nič brať, ani piť. To som dodržiaval, ale chodil som tam s ukrutnou opicou.“ Kolegovia zo seriálu si jeho problémy všimli a snažili sa mu pomôcť. „Jenny (Aniston) sa o mňa zaujímala zo všetkých najviac a ja som jej za to veľmi vďačný,“ hovorí.

V interview sa Perry vracia aj k okamihu, keď si kvôli zraneniu, ktoré si privodil pri jazde na vodnom skútri, prvýkrát vzal lieky na tíšenie bolesti: „Prisahám bohu, že keby som si ich nikdy nevzal, ďalších 30 rokov by vyzeralo úplne inak.“ Priznáva, že svojej závislosti prepadol natoľko, že užíval denne až 55 tabliet analgetík. Lieky si zaobstarával okrem iného tak, že každú nedeľu plánovane chodil na prehliadky nehnuteľností a kradol ich majiteľom domov zo skriniek v kúpeľni.

V dokumente Matthew Perry: Spoveď odhaľuje... Foto: Voyo
Matthew Perry V dokumente Matthew Perry: Spoveď odhaľuje hviezda celosvetového seriálového hitu Priatelia svoju skrytú tvár.

Liečbou svojich závislostí strávil tridsať rokov svojho života, vystriedal 15 liečební a rehabilitačných centier, absolvoval viac ako 6 000 stretnutí anonymných alkoholikov a 65-krát podstúpil detoxikáciu.

Otvorený rozhovor poskytol Perry v súvislosti s vydaním svojich memoárov Matthew Perry: Priatelia, lásky a ten obrovský malér, v ktorých odhaľuje, aký ťažký bol jeho boj so závislosťou, koľkokrát kvôli nej musel podstúpiť operáciu a ako výrazne jeho život ovplyvnilo účinkovanie v Priateľoch. Napriek pozornosti celého sveta, ktoré sa seriálovému hitu dostalo, nemal takmer nikto tušenie, že mladý herec po celý čas nakrúcania bojoval so závislosťou na alkohole.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Matthew Perry #seriál Priatelia