Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Zaujímavý seriálový kúsok: RTVS uvedie drámu z obdobia povojnového Nemecka

Nemecká rodinná sága Rebelka z dobrej rodiny vezme divákov RTVS už od nedele 15. mája do rušného Berlína v polovici 50. rokov minulého storočia, na jednu z najrušnejších, najdlhších a najširších ulíc Kurfürstendamm strasse, ktorej sa do dnešného dňa hovorí Ku'damm.

15.05.2022 07:00
rebelka z dobrej rodiny, Foto:
Nový seriál Rebelka z dobrej rodiny má premiéru na Jednotke už túto nedeľu večer.
debata

V úvode série sa diváci zoznámia s Katarínou Schöllackovou, elegantnou dámou, matkou troch dcér Helgy, Moniky a Evy. Tá je majiteľkou školy spoločenských tancov, a spoločenského správania Galant, ktorá leží na slávnej ulici Ku'damm.

koleník, let´s dance, Čítajte aj Koleník prevalcoval všetkých! Let's Dance potvrdilo status najsledovanejšej šou tejto jari

Katarína je veľmi konzervatívna žena, bývalá profesionálna tanečnica, ktorá so svojím manželom vyhrala množstvo súťaží. Po kariére spolu prevzali tanečnú školu Galant, no jej manžel sa z vojny nevrátil a od roku 1944 je nezvestný. Odvtedy sa musí o tanečnú školu a výchovu svojich dcér starať sama.

Katarína sa opiera o tradičné a konzervatívne hodnoty a v tomto duchu vychováva aj svoje dcéry. Aby však čo najlepšie zabezpečila svoje tri dcéry, posnaží sa urobiť čokoľvek, najmä ich dobre vydať. Najmladšia dcéra Monika je však pre Katarínu beznádejným prípadom. Vzťah medzi nimi bude veľmi náročný, plný nedorozumení a sporov.

lets dance, Čítajte aj Slovensko sa opäť roztancovalo! Let's Dance je totálnym jarným triumfom Markízy

Nešťastná Monika bude mať chuť skoncovať so životom, až do chvíle, kedy ju zo smútku vytiahne Freddy. Ten sa so svojou kapelou stará o hudobný doprovod v ich tanečnej škole. Okrem toho však žije iný hudobný život v kluboch Berlína, v ktorých sa valí obrovská vlna rock'n'rollu z USA. Ide nielen o hudbu ale aj o tanec a do tohto sveta Freddy Moniku zasvätí. Vlna rock'n'rollu neobíde ani konzervatívnu školu spoločenských tancov Galant.

disney+, disney, Čítajte aj Disney+ tesne pred príchodom na Slovensko: Na konkurenciu útočí lákavou ponukou

Seriál Rebelka z dobrej rodiny vtiahne divákov do sveta vášne, veľkolepých tanečných scén aj rodinnej drámy v povojnovom období Nemecka. Rodinu troch dcér Kataríny Schöllackovej budú môcť diváci sledovať v období roku 1956, 1959 a 1963. Každému z týchto období sa budú venovať tri časti seriálu. V hlavných úlohách sa predstavia Claudia Michelsen (Katarína), Sonja Gerhardt (Monika), Maria Ehrich (Helga) a Emilia Schüle (Eva). Za seriálom stojí talentovaná tvorkyňa Annette Hessová a hlavným režisérom je Sven Bohse.

Deväťdielny seriál Rebelka z dobrej rodiny odvysiela RTVS na Jednotke každú nedeľu o 20:30 už od 15. mája.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS