Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pripravte si chuťové poháriky! Prichádza unikátna kulinárska šou na HBO Max

Len pred niekoľkými týždňami aj u nás spustilo pôsobenie HBO Max a už 1. apríla sa objaví prvý lokalizovaný pôvodný formát.

22.03.2022 10:28
spolu & hladní, Foto:
Už 1. apríla na HBO Max bude mať premiéru unikátna šou Spolu & hladní.
debata

Spolu & hladní je výletom do sveta gastronómie, putovaním po krásach Česka aj cestou otca a dospievajúcej dcéry k sebe. Osemdielny lifestylový seriál s foodie celebritou Lukášom Hejlíkom a jeho dcérou Klárou Hejlíkovou má premiéru 1. 4. na HBO Max v rámci celej Európy a USA, kde HBO Max vysiela.

Lukáš a Klára zdieľajú vášeň pre dobré jedlo a cestovanie. Radi spoznávajú zaujímavú architektúru, dizajn, kvalitnú a pestrú gastronómiu, neobvyklé miesta alebo ubytovanie. Na svojich cestách sa navyše stretávajú s ľuďmi, ktorí sú špičkami vo svojom odbore. Jednotlivé časti sa venujú aktuálnym témam z oblasti foodie scény, ekológie alebo urbanizmu. Diváci však hrdinov sledujú predovšetkým na ich ceste za poznaním seba samých i za vzájomným spoznávaním: Lukáš sa so svojou dcérou z prvého manželstva totiž stretáva len každý druhý víkend.

nemocnica, nela pocisková, Čítajte aj Markíze sa stále nedarí zatlačiť Nemocnicu: Jej televízne svadby sa nevedia spamätať

Seriál diváka prevedie Českou republikou, a to od Slovácka po Orlické hory či od Šumavy po Litomyšl. Lukáš s Klárou jedia v stovky rokov starých hostincoch aj v kioskoch pri ceste a nocľah vyskúšajú v luxusnom penzióne aj na posede. A pretože otec s dcérou nevynechávajú ani atrakcie ako jaskyne, kúpaliská alebo lanovky na vrcholky hôr, prinášajú skvelú inšpiráciu pre výlety.

„Každých 14 dní si k sebe s mojou dcérou Klárou hľadáme cestu, ale keď vyrazíme do prírody alebo zájdeme na skvelé jedlo, smejeme sa a spoznávame sa. Na našich cestách sú aj chvíle hlbokého významného ticha, ale po každej prehánke vyjde zase slnko. Plány na naše cesty skladám dohromady na poslednú chvíľu, ale takto dávame tým našim predĺženým víkendom naozaj dobrodružný rámec. Uvedomujem si, že za niekoľko mesiacov bude Klára na strednej škole a na naše výlety už nebude mať vôbec náladu, preto sa snažím si to s ňou náležite užiť. Objavujeme spoločne Česko, ale hlavne nás dvoch. A ide nám to myslím výborne: každých štrnásť dní, keď môžeme byť spolu a hladní,“ hovorí o seriáli Lukáš Hejlík.

príbeh služobníčky, Čítajte aj Ľadová sprcha pre fanúšikov! Nová séria Príbehu služobníčky tento rok nebude

Tereza Polachová, producentka HBO Max, za ktorou stojí celá séria úspešných projektov (akými sú Horiaci ker, Pustina, Až po uši alebo Bez vedomia), dokumentárnu sériu predstavuje takto: „Našim cieľom nebolo len ukázať zaujímavé miesta v Čechách a na Morave, prípadne dať tipy na to, kde sa dá dobre najesť a napiť. Ambíciou Spolu & hladní je ukázať, ako sa dá spolu a kvalitne tráviť čas, hoci obmedzený. Dúfame, že v dnešnej uponáhľanej a na medziľudské vzťahy náročnej dobe bude Spolu & hladní nápaditým pomocníkom nielen pre rodičov, ale aj pre ich deti.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO Max #televízna sezóna 2021/2022